VividentaOrtodonti Tedavisi

Ortodonti Tedavisi

Toplumdaki çoğu insan karşısındaki bir kişiyi dinlerken yüzüne bakar. Bir insanın yüzünde de en çok dikkat çeken yapılardan biri dişleridir. Özellikle dişlerin düzeni ve yapısı görsel güzelliğin en önemli noktalarından biridir. Bu nedenle çoğu Holywood oyuncusu öncelikle dişlerini yaptırarak var oldukları camiada yükselmek için çabalarlar.

Ortodonti ise dişlerde ve yüzde olan bozuklukları düzeltmek, oluşmasını önlemek ve iyi bir estetik sağlayarak kişinin yaşam kalitesini arttırmayı başaran bir tedavidir.

Bu tedavi sayesinde kişinin yaşadığı ısırma çiğneme gibi fonksiyon bozukluklarından estetik kaygıya uzanan genişlikteki sorunlar çözülür. Dişlerin düzenindeki sorunların çözümü teknolojinin gelişimiyle bazı vakalarda 6 aya kadar düşmüştür.

Son teknolojik gelişmeleri kullanan Kliniklerde tedavi sırasında, özellikle başında çekilen ağrılar ve tahrişler azaltılmakta ve 10 gün içinde kişiler bu hassasiyetlerden kurtulmaktadır.

Ortodonti Tedavisine İhtiyacım Olduğunu Nereden Anlayabilirim?

Çoğunlukla köpek dişlerinin yukarıda kalması ya da şiddetli çapraşıklıkların olması insanların bu tedavi ihtiyacının olduğunu anlamasındaki en büyük etmenlerdendir.

Kliniklere giden bazı hastalar ise yüzün belli bölgelerindeki ağrılardan gidebilmektedir. Yüzde ve çenede oluşan bazı ağrıların sebebi ise dişteki çarpıklıklardan kaynaklanabilir.

Neden Ortodonti Tedavisini Başlatmalıyım?

Ortodonti kişi sağlığında çok kritik bir öneme sahiptir. Tedavi edilmeyen diş düzensizlikleri daha da şiddetlenecek sonucunda dişlerin düzgün kapanmamasına, çene kemiğinde çok baskı oluşmasına ve çene kilitlenmelerine yol açacaktır. Dişlerdeki çapraşıklık ağızdaki hijyenin yetersiz kalmasına bağlı olarak diş eti hastalıklarına ve diş çürüklerine neden olabilmektedir.

Ortodonti tedavisi birçok estetik kaygıyı yok etmesi, bazı ağrıları önlemesi ve dişteki oluşabilecek  çürükleri engellemesiyle ön plana çıkan, birçok insanın sorunlarını çözen bir tedavidir. Estetik açıdan daha güzel ve yakışıklı olmayı hedefleyen insanların genellikle başlangıç noktası ortodonti tedavisidir.

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?