VividentaKoruyucu Diş Hekimliği

Koruyucu Diş Hekimliği

Koruyucu diş hekimliği, dişlerde büyük problemlerin erken teşhis edilmesi ve dişlerin olumsuzluklardan koruması için oluşturulmuş bir alandır.

Koruyucu diş hekimliği ile;

  • Dişlerde büyük problemler oluşmadan sorunlar çözülür.

  • Dişleri koruyucu flor ve fissür örtücü uygulaması yapılır.

  • Çürük başlangıçları onarılır.

  • Çocuklara ağız bakımı eğitimi verilir.

Fissür Örtücü Uygulaması Nedir?

Fissür örtücüler ile dişin çiğneme yapılan yüzeyinin örtülerek bakteri yerleşimi engellenir. Bu sayede fırçanın girmediği bölgelere gıda birikmesi engellenir.

Fissür örtücüler güvenilir ve ağrısız bir tedavi olmasından ötürü birçok ebeveynin çocuklarına güvenle yaptırdığı bir tedavidir.

Koruyucu Diş Hekimliği Neden Önemlidir?

Koruyucu diş hekimliği sayesinde çürük ya da kanal tedavisi gerektiren problemler önlenerek kişi acıdan ve ağrıdan kurtarılır. Ağız ve çene yapısında ciddi sorunlar oluşmadan önlenir. Ağız kanseri gibi çok ciddi hastalıklar bile koruyucu diş hekimliği sayesinde önlenebilmektedir.

Koruyucu diş hekimliği sadece dişlerinizi değil tüm sağlığınızı koruma altına almaktadır. Bu alan sayesinde kişiler dişlerini uzun yıllar sıkıntı yaşamadan kullanabilmektedir.

Koruyucu Diş Hekimliği Kimler için Uygundur?

Günümüz dünyasında iş hayatından tutun sağlığa kadar insanlar sorunlar henüz oluşmadan bu sorunlara karşı önlem almaktadırlar. Diş sağlığında da henüz bir sıkıntı yokken savunma yapmak en önemlisidir. Anne adaylarının dişleri bakterilere karşı dirençsizdir. Bu nedenle özellikle hamilelerde kuruyucu diş hekimliği zorunlu olup bebek sağlığı için kritik önem taşımaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?